<
>

Mazurska Przygoda z Wypadem do Wilna

DZIEŃ 1
7:30 Spokane uczestników na parkingu przed szkołą. Przejazd do Ośrodka Wypoczynkowego położonego w uroczym miejscu nad brzegiem jeziora. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
Wieczorem możliwość zrobienia ogniska z pieczeniem kiełbasek.

DZIEŃ 2
Integracja klasowa w Ośrodku prowadzona pod okiem profesjonalnych animatorów połączona z zajęciami nad jeziorem.
Wieczorem dyskoteka z konkursami.

DZIEŃ 3
Wyjazd do Wilna, po drodze zwiedzanie Olsztyna – największego miasta, a zarazem stolicy Warmii i Mazur – od wieków głównego ośrodka administracyjnego regionu, w którym zapoznasz się z interesującą historią podczas oglądania centrum, starówki, przedwojennych i współczesnych dzielnic miasta. Stare Miasto, Katedra Świętego Jakuba, Zamek Kapituły Warmińskiej – potężna budowla gotycka wybudowana w XIV wieku jako siedziba dla administratora dóbr ziemskich, najsłynniejszym był Mikołaj Kopernik w latach 1516 – 1521. Przejazd do Wilna.

DZIEŃ 4
Zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, gdzie znajduje się grób Matki z Sercem Józefa Piłsudskiego. Wileńska Starówka m.in. – Ostra Brama, Uniwersytet Wileński, Katedra Wileńska z Kaplicą Królewską św. Kazimierza.
Przerwa na obiad i czas wolny.
Muzeum techniki i energetyki. Podczas wycieczki można odwiedzić dwie interaktywne wystawy „nauki Techniczne” i „technologie dla dzieci”, zabawa kolorowymi eksponatami, można spotkać się z między innymi różnymi zjawiskami fizyki.

DZIEŃ 5
Wyjazd do Trok. Spacer po letniej stolicy Litwy. Zwiedzanie z zewnątrz malowniczo położonego Zamku księcia Witolda. Znajduje się w nim muzeum, ekspozycja, która obejmuje okres od starożytności do połowy XX wieku. Wystawa prezentuje oryginalne meble, naczynia, wyroby ze szkła i kości, druki, trofea myśliwskie.
Program edukacyjy: «Przygotowanie i degustacja kibinów. Tradycje karaimów i kulinarne dziedzictwo» W tradycyjnym karaimskom domu, restauracji „KIBINLAR”, zapoznamy się z wielowiekową historią, tradycją i kulturą karaimów na Litwie, a także przygotujemy kibiny własnymi rękami, oczywiście potem będziemy je konsumować, a na deser ugościmy się ciasteczkiem z herbatą.
Wyjazd w drogę powrotną.

CENA: 880 PLN

Wszystkie świadczenia z pełnym wyżywieniem, biletami wstępów, ubezpieczeniem wliczone w cenę wycieczki.

Koszt

880 PLN
Kategoria

Zapisz sięPolecane wycieczki