<
>

Wilno – Troki – Kowno

Dzień I :

wyjazd PL.Defilad - parking k/Metra Centrum 07.00 , przejazd przez Litwę do Kowna. Spacerując po Starym Mieście zobaczymy ratusz miejski zwany „Białym Łabędziem” oraz archikatedrę św. Piotra i Pawła z obrazami Andriollego. Przejdziemy koło pochodzącego z przełomu XV/XVI w. Domu Perkuna. Pochodzimy również po zabezpieczonych i częściowo zrekonstruowanych ruinach zamku kowieńskiego i oczywiście popatrzymy na płynący nieopodal Niemen. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

Dzień II :

po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wilna. Zobaczymy ufundowany przez Michała Paca kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Cmentarz na Rossie to miejsce, gdzie wędrując wśród grobów odnajdziemy nazwiska znane z historii, literatury, sztuki. Z Góry Trzykrzyskiej, na której bieleją trzy krzyże popatrzymy na panoramę miasta. Spacer po Starym Mieście zaczniemy od Ostrej Bramy, w której znajduje się Kaplica Ostrobramska. Następnie zajrzymy do kościoła św. Teresy nazywanego również Ostrobramskim oraz prawosławnej cerkwi św. Ducha. Przed wejściem na Plac Ratuszowy zerkniemy na kościół św. Kazimierza, którego kopuła jest zwieńczona mitrą książęcą. Obejrzymy gmachy i dziedzińce Uniwersytetu Wileńskiego. Na zakończenie odwiedzimy Bazylikę Archikatedralną św. Stanisława z Kaplicą Królewską, która jest miejscem pochówku wielkich książąt litewskich i królów oraz królowych polskich. Na Placu Katedralnym, zobaczymy pomnik księcia Gedymina - założyciela Wilna. Powrót do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

Dzień III :

po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do Trok. Na największej z wysp na jeziorze Galve książę Witold kazał wybudować zamek, którego dalszą historię poznamy w trakcie zwiedzania. Troki to również siedziba Karaimów, dlatego proponujemy skosztowanie specjałów kuchni karaimskiej (fakultatywnie). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).


Uwaga! Każda osoba przybywająca na Litwę, powinna:

• do 48 h przed wjazdem zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim:
- link do formularza https://keleiviams.nvsc.lt/en/form
- link do Instrukcji wypełnienia formularza wjazdowego na Litwę


• posiadać zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepień np. Unijny Certyfikat COVID, certyfikat szczepień właściwy dla danego kraju lub międzynarodowy certyfikat szczepień.
lub przedstawić dokument stwierdzający, że dana osoba przechorowała COVID-19 (zakażenie koronawirusem)
lub przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu wymazowego w kierunku SARS-CoV-2:
o PCR - 72 godziny licząc od wykonania testu przed przekroczeniem granicy z Litwą.
o Antygenowy - 48 godzin licząc od wykonania testu przed przekroczeniem granicy z Litwą.
Testy serologiczne nie są akceptowane.


Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2018 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Cena zawiera
  • przejazd autobusem lub busem;
  • 2 noclegi hotel **/*** w Wilnie - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki);
  • wyżywienie: 2 śniadania;
  • opieka pilota;
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera
  • Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, opłat klimatycznych, kosztów programowych). Orientacyjny koszt pakietu ok. 35 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
  • Opłat i wycieczek fakultatywnych. Dopłaty do 2 ciepłych kolacji; koszt 130 zł/os. (płatne w biurze).

1. Data

16 wrz 2022

2. Data

16 wrz 2022

3. Data

14 paź 2022

4. Data

11 lis 2022

Koszt

699 PLN

Kraje

Litwa

Zapisz sięPolecane wycieczki