<
>

Wielokulturowe Podlasie

Muzeum Ikon w Supraślu – jest usytuowane w budynku dawnego Pałacu Archimandrytów (przeorów zakonu Bazylianów) na terenie klasztoru. Obiekt funkcjonuje od października 2006r. i ma w swojej kolekcji ok. 1200 XVIII i XIX – wiecznych ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Muzeum to jest inne niż wszystkie, ma niezwykły charakter, atmosferę i umożliwia bardzo interesujące formy zwiedzania. Jest to pierwsze w Polsce interaktywne muzeum prezentujące sztukę sakralną prawosławia.

Dzień I :

Wyjazd z Warszawy

Kruszyniany - zwiedzanie drewnianego Meczetu wzniesionego dla potomków osiedlonych tu ponad 300 lat temu Tatarów; cmentarz muzułmański – mizar z najstarszymi w Polsce nagrobkami muzułmańskimi - spacer.

Krynki – spacer po mieście Pamiątki po Żydach Kryńskich - Bożnica – „Kaukaski Beth Midrasz”; Bożnica słonimskich Chasydów; Cmentarz żydowski z okresu od XVII do XX w. Jeden z najstarszych zachowanych na Podlasiu zabytków po Żydach.

Supraśl - zwiedzanie Muzeum Ikon w dawnym Pałacu Archimandytów z jedną z najbogatszych w Polsce i niezwykle oryginalnie prezentowaną kolekcją ikon, obejrzenie domów tkaczy, secesyjnego pałacu Buchholtzów. W trakcie zwiedzania przewidujemy przerwę na posiłek we własnym zakresie.

Powrót do Warszawy

WYJAZD: 07:00 - Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

POWRÓT: 21:00 - Warszawa
Cena zawiera
  • przejazd autokarem na całej trasie wycieczki
  • usługi pilotarskie i przewodnickie
  • bilety wstępu do Muzeum Ikon i Meczetu
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT
Cena nie zawiera
  • wydatków na ewentualny posiłek

Data

18 wrz. 2021

Koszt

198 PLN

Cena dla seniora

188 PLN

Kraje

Polska

Zapisz sięPolecane wycieczki