<
>

Wiedeń i Dolina Wachau

Dzień I :

wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Czechy, Austrię do Wiednia, krótki "zapoznawczy" spacer po stolicy Austrii, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień II :

po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wiednia. Spotkanie ze stolicą Austrii rozpoczniemy od przejazdu autokarem reprezentacyjną XIX-wieczną aleją Ring, przy której zobaczymy gmach Uranii, Park Miejski, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Operę, plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy. Następnie spacerując po Starówce zobaczymy budowle, place i pomniki Hofburga czyli oficjalnej rezydencji Habsburgów, wspaniałe pałace wiedeńskiej arystokracji, zerkniemy na wystawy sklepów przy Kartnerstrasse czy Kohlmarkt. Spacer zakończymy przy Katedrze św. Szczepana, której 138-metrowa wieża jest jednym z symboli Wiednia. Następnie udamy się do zespołu pałacowo–parkowego Schönbrunn, gdzie zwiedzimy cesarskie komnaty i pospacerujemy po ogrodach letniej rezydencji Habsburgów. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

Dzień III :

po śniadaniu proponujemy wycieczkę malowniczą Doliną Wachau, podczas której będziemy podziwiać wzgórza porośnięte winnicami i sadami oraz urokliwe miasteczka i ruiny średniowiecznych zamków. Krems to niewielkie miasto, które posiada dwa Stare Miasta: Krems an der Donau i Stein an der Donau, oba wpisane na listę UNESCO. Dürnstein to średniowieczne miasteczko, które swoja nazwę zawdzięcza zamkowi usytuowanemu na wysokim skalistym wzgórzu i to właśnie w tym zamku więziony był król Ryszard Lwie Serce. Położone na skarpie nad Dunajem opactwo benedyktynów w Melku uznawane jest za jeden z największych barokowych zespołów sakralnych w Europie, we wnętrzach którego mieści się całkiem nowoczesne muzeum. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

Dzień IV :

po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy na Kahlenberg. Jest to jedno ze wzgórz Lasku Wiedeńskiego szczególne miejsce dla Polaków. To z tego wzgórza w 1683 roku wojska pod wodzą króla Jana III Sobieskiego wyruszyły na odsiecz oblężonemu przez Turków Wiedniowi. Na wzgórzu znajduje się kościół św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Na zakończenie pobytu warto jeszcze spojrzeć z tarasu widokowego na panoramę Wiednia. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.
Cena zawiera
  • przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy),
  • zakwaterowanie: 3 noclegi hotel **/*** położony na przedmieściach Wiednia - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki),
  • wyżywienie: 3 śniadania,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP,
  • podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera
  • Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
  • Orientacyjny koszt pakietu ok. 95 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
  • Opłat i wycieczek fakultatywnych.
  • Dopłaty do 3 ciepłych kolacji; koszt 290 zł/os. (płatne w biurze).

1. Data

22 wrz 2022 - 25 wrz 2022

2. Data

20 paź 2022 - 23 paź 2022

Czas

08:00 - 18:00

Koszt

1199 PLN

Kraje

Austria

Zapisz sięPolecane wycieczki