Śladami Kopernika

Toruń – Elbląg – Krasin – Frombork – Krynica Morska – Grunwald

TERMIN: 29.08 – 01.09.2019

1 DZIEŃ: Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Torunia – rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, gdzie zwiedzimy najcenniejsze atrakcje turystyczne, znajdujące się na obszarze objętym wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. M.in. wejdziemy do wnętrz Domu Kopernika, zobaczymy średniowieczny zespół miejski, Stare Miasto oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. Po chwili przerwy na Starym Mieście przejedziemy do hotelu w okolice Elbląga. Zakwaterowanie i nocleg.
2 DZIEŃ:
Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Elbląga, gdzie zobaczymy m.in. 97-metrową gotycką katedrę św. Mikołaja z tarasem widokowym, Bramę Targową, Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Następnie udamy się na rejs najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce – Kanałem Elbląskim. Jest to unikatowy w skali światowej zabytek sztuki hydrograficznej. Rejs „statkiem po trawie” zakończymy w Buczyńcu zwiedzaniem Izby Historii Kanału Elbląskiego. W drodze powrotnej do Elbląga zatrzymamy się w Karsinie na ekologicznej farmie ślimaków – Eko Snails Garden. Nagrywany był tutaj film „Ślimaki” – Wajda Studio, który zdobył dwie nagrody na Annapolis Film Festival w USA. Zapoznamy się z historią hodowli ślimaków, a chętni będą mieli również możliwość zjedzenia lunchu i skosztowania tych okazów. Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ: Po śniadaniu przejazd do Fromborka – zacisznego miasteczka, leżącego nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Niegdyś pracował tu, zmarł i został pochowany słynny astronom Mikołaj Kopernik. Zwiedzanie miasta, m.in.: pomnik Kopernika, baszta żeglarska i wieża wodna. Na Wzgórzu Katedralnym będziemy podziwiać Katedrę Wniebowzięcia NMP z grobem Kopernika, dawny Pałac Biskupi, a dziś Muzeum Mikołaja Kopernika. Wejdziemy również do najwyższej budowli na Wzgórzu – Dzwonnicy, zwanej też Wieżą Radziejowskiego. Na jej szczycie, na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać będziemy przepiękną panoramę okolicy. Weźmiemy udział w półgodzinnym seansie w Planetarium, po którym udamy się na rejs po Zalewie Wiślanym, do Krynicy Morskiej, znanego kurortu położonego na Mierzei Wiślanej. Po przybyciu do portu czas wolny, a dla chętnych wizyta w latarni morskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przejdziemy przez Ostródę, urokliwie położoną na brzegu jeziora Drwęckiego, na którym znajduje się piękne, drewniane molo, największy tego typu obiekt śródlądowy w Polsce. Zatrzymamy się na Polach Grunwaldzkich, gdzie w 1410 roku rozegrała się jedna z najważniejszych średniowiecznych bitew. Krótki postój, po którym wyruszymy w dalszą drogę. Przyjazd do wybranego miasta. Zakończenie imprezy.

CENA: 674 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem; 3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w Elblągu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami; 3 śniadania, możliwość wykupienia 3 obiadokolacji w cenie 90 zł za osobę; obsługa pilota na całej trasie;  ubezpieczenie polskie

CENA NIE ZAWIERA: kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 210 zł.; programu fakulatywnego

 

Data

29 Sie 2019 - 01 Wrz 2019

Koszt

674 PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki