<
>

Łódź – Pałace Łódzkich fabrykantów

Godz. 7.00 – spotkanie uczestników na PL.Defilad – parking k/Metra Centrum w Warszawie. Przejazd do Łodzi.

Wprawdzie już w XIV wieku miasto otrzymało prawa miejskie, ale dopiero wiek XIX przyniósł tu rozwój przemysłu i samej miejscowości. Dwa wieki temu ulica Piotrkowska była centralną osią, wokół której rozwijało się miasto. Dziś jest jednym z najdłuższych deptaków Europy, wzdłuż którego możemy podziwiać eklektyczne i modernistyczne kamienice z XIX i XX wieku, Aleję Gwiazd, Ławeczkę Tuwima czy Fortepian Rubinsteina. W dawnych pałacach i willach fabrykantów mają swoje siedziby placówki kulturalne. W pałacu Izraela Poznańskiego mieści się Muzeum Miasta Łodzi, tereny fabryczne zostały zaadaptowane na centrum handlowo-usługowe „Manufaktura”, a nawiązaniem do dawnych funkcji tego terenu jest Muzeum Fabryki. W klasycystycznej tkalni Ludwika Geyera tzw. Białej Fabryce ma swoją siedzibę Muzeum Włókiennictwa, natomiast dawną fabrykę Karola Scheiblera przerobiono na lofty. Odzyskuje także dawny blask osiedle robotnicze Księży Młyn. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

CENA NIE ZAWIERA: kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne), opłat i wycieczek fakultatywnych, orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 25 – 35 zł/os – koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

1. Data

11 cze 2022

2. Data

11 cze 2022

3. Data

09 lip 2022

4. Data

20 sie 2022

5. Data

24 wrz 2022

6. Data

19 lis 2022

Koszt

159 PLN

Kraje

Polska

Zapisz sięPolecane wycieczki