Łódź – Pałace Łódzkich fabrykantów
Godz. 7.00 – spotkanie uczestników na PL.Defilad – parking k/Metra Centrum w Warszawie. Przejazd do Łodzi.
Wprawdzie już w XIV wieku miasto otrzymało prawa miejskie, ale dopiero wiek XIX przyniósł tu rozwój przemysłu i samej miejscowości. Dwa wieki temu ulica Piotrkowska była centralną osią, wokół której rozwijało się miasto. Dziś jest jednym z najdłuższych deptaków Europy, wzdłuż którego możemy podziwiać eklektyczne i modernistyczne kamienice z XIX i XX wieku, Aleję Gwiazd, Ławeczkę Tuwima czy Fortepian Rubinsteina. W dawnych pałacach i willach fabrykantów mają swoje siedziby placówki kulturalne. W pałacu Izraela Poznańskiego mieści się Muzeum Miasta Łodzi, tereny fabryczne zostały zaadaptowane na centrum handlowo-usługowe „Manufaktura”, a nawiązaniem do dawnych funkcji tego terenu jest Muzeum Fabryki. W klasycystycznej tkalni Ludwika Geyera tzw. Białej Fabryce ma swoją siedzibę Muzeum Włókiennictwa, natomiast dawną fabrykę Karola Scheiblera przerobiono na lofty. Odzyskuje także dawny blask osiedle robotnicze Księży Młyn. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.
CENA ZAWIERA: przejazd autokarem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
CENA NIE ZAWIERA: kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne), opłat i wycieczek fakultatywnych, orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 25 – 35 zł/os – koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.