<
>

Z Wizytą w Poznaniu

Poznań – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego.

Dzień I :

Wyjazd z Warszawy

Poznań  - godz. 11:00 - spotkanie z przewodnikiem przed Muzeum Narodowym - Al. Marcinkowskiego Plac Wolności: Hotel Bazar (tablica I. Paderewskiego, Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Narodowe, Arkadia. Stary Rynek: fasada Ratusza, uznanego za perłę renesansu, Fontanna: Prozerpiny, Marsa, Apolla, Neptuna, Domki Budniczych, Pręgierz, Koziołki o godz. 12:00 na wieży ratuszowej, Pałac Górków,  Kościół Farny – jedna z najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce, rzeźba koziołków na Placu Kolegiackim, pomnik Św. Jana Nepomucena, Pomnik Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich. Czas wolny 1h a następnie

Wzgórze Przemysła – Zamek Królewski – z historią sięgającą XIII wieku – jest oazą zieleni w samym sercu Poznania, punktem obserwacyjnym z wyjątkowym widokiem na miasto i siedzibą jedynego w Polsce Muzeum Sztuk Użytkowych. Zgromadzone tu przedmioty to nie tylko dobry design i kunszt wykonania, ale i opowieść o człowieku, któremu służyły od średniowiecza do współczesności.

Ostrów Tumski - Katedra: budynek Psałterii, Kościół NMP, Katedra z miejscem pochówku pierwszych władców Polski; pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic m. in. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Kaplica Królewska. Katedra na Ostrowie Tumskim to najstarsza katedra ziem polskich, kolebka polskiej państwowości, kryjąca w podziemiach baptysterium i pozostałości nagrobków Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Sami władcy są obecnie pochowani w najsłynniejszej katedralnej kaplicy – Złotej, około godz. 16:00 - zakończenie zwiedzania z przewodnikiem i wyjazd w drogę powrotną.

Uwaga: W trakcie wycieczki przewidujemy czas wolny na spożycie posiłku we własnym zakresie.

WYJAZD: 07:15 - Warszawa, parking Pl. Bankowy róg Elektoralnej

POWRÓT: 20.30 - Warszawa
Cena zawiera
  • przejazd autokarem lub busem dostosowanym do wielkości grupy
  • usługi pilotarskie i przewodnickie na całej trasie wycieczki
  • ubezpieczenie NNW
  • opłaty parkingowe
  • podatek VAT
Cena nie zawiera
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Przewidywany koszt N - 16 zł; U -12 zł

Data

26 wrz. 2021

Koszt

195 PLN

Cena dla seniora

185 PLN

Kraje

Polska

Zapisz sięPolecane wycieczki