Włochy Klasyczne

Włochy to jedno z najbardziej niezwykłych i urokliwych miejsc na świecie. Państwo to ma jedne z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych krajobrazów w Europie i przyjazny, ciepły klimat. Jest to kraj z największym kulturalnym, historycznym i artystycznym dziedzictwem, kolebka jednej z największych imperiów w historii ludzkości i Renesansu.

Jeśli tutaj przyjedziecie, na pewno pokochacie Italię za jej bujny temperament, szalony charakter, smaczną kuchnię i niezwykłą atmosferę

TERMINY: 05.07, 06.09.2019

DZIEŃ I: Warszawa – Wenecja. Wieczorny wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Wenecji. Tranzyt po terytorium Polski, Czech, Austrii i Włoch (~ 1300 km). (nocny przejazd)

DZIEŃ II: Przyjazd do Wenecji. W godzinach porannych dłuższy postój sanitarny na śniadanie we własnym zakresie.  Wenecja – zbudowana jest w lagunie na 122 wyspach połączonych 400 mostami. To prawdziwy miejski pomnik, w którym absolutnie każdy budynek może zdobyć tytuł historycznego. Dlatego nic dziwnego, że cała stara część Wenecji i jej laguna znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Panoramiczna piesza wycieczka po Wenecji (1-1,5 godziny): Katedra San Marco, Most Rialto, Pałac Dożów i inne. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach miasta Ferrara (~ 112 km).

DZIEŃ III: Śniadanie w hotelu. Ferrara – Florencja (~ 280 km).  Florencja – to same Włochy, jakby zamarznięte w czasach rozkwitu renesansu. Arcydzieła Botticellego i Leonarda w galerii Ufizzi. Kopuła Duomo, jakby wypełniona wiatrem i unosząca się nad florenckimi pałacami. Wyjątkowa sylwetka i łuki kamienne Ponte Vecchio. Florencja bogata w  niezmienionej formie poprzez epoki wygląda jak za czasów, kiedy Michelangelo po raz pierwszy spojrzał na bloki marmuru. zwiedzanie miasta (1-1,5 godziny): Katedra Santa Maria del Fiore, baptysterium, Palazzo Vecchio, Kościół Świętego Krzyża * (wstęp € 6) i więcej. Przejazd do Terrachino (~ 380 km). Zakwaterowanie  w hotelu River Palace 4*. Kolacja.

DZIEŃ IV: Śniadanie. Odpoczynek nad morzem Tyreńskim. Kolacja

DZIEŃ V: Śniadanie. Przejazd do Rzymu (~ 110 km). Rzym – stolica Włoch zbudowana na siedmiu wzgórzach. Do Rzymu każdy musi pojechać chociaż raz w swoim życiu. Oczarowuje turystów starożytnymi świątyniami, chrześcijańskimi bazylikami i niesamowitymi muzeami. Włosi machają rękami, jak w operetce i bawią się głosami. Złoty deszcz monet wpadający do Fontanny di Trevi, gdzie w pobliżu proponujemy usiąść na ławce i skosztować najsmaczniejszych lodów na świecie i jednocześnie przenieść się  do świata starożytności. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem (2,5 – 3 godziny): Circo Massimo, Palatyn pałac, świątyni Westy, Piazza Venezia, Kapitol, Forum Romanum i Trajan Forum, Koloseum, Termy Karakalli, San Giovanni na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Piazza del Popolo, nasypy Tiber. Zamek św. Angela. Czas wolny. Po południu wycieczka do najważniejszego miejsca dla każdego katolika, Watykanu. Bazylika Św. Piotra, grób Jana Pawła II i Ogrody Watykańskie. Dla chętnych możliwość wejścia do Watykańskim Muzeów.  Powrót do kurortu Terracina, Kolacja w hotelu.

DZIEŃ VI: Śniadanie. II dzień odpoczynku nad morzem Tyreńskim, Monte Cassino

po południu wycieczka na górę Monte Cassino, gdzie znajduje się Klasztor, który był świadkiem bitwy o Monte Cassino, w której uczestniczył II Korpus polski pod wodzą generała Władysława Andersa.. Kolacja w hotelu.

DZIEŃ VII: Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd do Pompejów  (~ 240 km) – miasta zakopane pod popiołem Wezuwiusza. Śmierć Pompejów to najsłynniejsza katastrofa ludzkości. Gorące popioły nie oszczędziły ludzi, ale pozostały nienaruszone z wyjątkową architekturą starożytnego rzymskiego miasta, freski i mozaiki, amfiteatr, place, łaźnie. Przejazd do Neapolu (ok. 25 km). Neapol – jest ucieleśnieniem południowowłoskiego charakteru – hałaśliwym, burzliwym, rozpaczliwie gestykulującym i zagubionym w zawieszonych między balkonami ubraniach. Wąskie uliczki, skaczące skutery, wspaniały widok na Zatokę Neapolitańską. Miasto chuligańskie z niesamowitą charyzmą, Neapol wywołuje tylko silne uczucia – namiętną miłość lub nienasyconą nienawiść. Zwiedzanie miasta (1 – 1,5 godziny): zwiedzanie po zabytkowym centrum: Castel del’Ovo, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, itp Zameldowanie w hotelu.. Nocleg.

DZIEŃ VIII: Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wycieczka na wyspę Capri. Capri – „Szmaragd w ramach Zatoki Neapolitańskiej” – tak pisał M. Gorki o tej wyspie. Capri od dawna zdobywa sławę „wróżki”, „magicznej” wyspy. Wiele legend, mitów było z nią związanych. Powrót do Neapolu. W porze lunchu przejazd na nocleg w pobliżu Rzymu.

DZIEŃ IX: Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu (~ 170 km) – „Mistyczne i tajemnicze miasto, naznaczone specjalną pieczęcią wyższych sił”. Wszystkim bez wyjątku katolikom,   miasteczko kojarzy się ze św. Franciszkiem. Przejazd do Bolonii (~ 255 km) to miasto o kilku nazwach. Bardzo często nazywany jest „naukowy”, ponieważ tutaj jest najstarszym uniwersytetem w Europie, założony w 1088 roku i działa do dnia dzisiejszego. Tutaj w jednym czasie studiował Petrarka i Dante Alighieri Mikołaj Kopernik i Erasmus, Umberto Eco i były minister Włoch Romano Prodi. Bolonia słynie kulinarnego smakołyku: lasagne tagliatelle alla bolonze i słynną kiełbasę mortadeli. Wycieczka w formie spaceru (około 2 godz.): kościół San Francesco, Piazza Maggiore, Palazzo Comunale, Palazzo Podesta, Fontanna Neptuna, kościół San Petronio, Palazzo Arhigimnazii (pierwszy pokój z Uniwersytetu w Bolonii), a także wizytówka miasta – Średniowieczne spadające wieże, których kiedyś były ponad 150. Przejazd na nocleg tranzytowy w Tarvisio (~ 365 km). Później zameldowanie w hotelu.

DZIEŃ X: Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd do Warszawy. Tranzyt przez terytorium Włoch, Austrii, Czech, Polski (~ 1090 km).

CENA: 2750PLN

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy turystycznej; Opłaty drogowe, parkingowe i płatne wjazdy do zwiedzanych miast; Tramwaj wodny i opłatę klimatyczną w Wenecji; Obsługa lokalnych przewodników w Wenecji, Florencji, Rzymie i Watykanie, Neapolu, Pompejach i na Capri; 4 tranzytowe noclegi ze śniadaniami; 4 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelu Riviera Palace w Terracino; Bilety wstępu do archeologicznej części Pompei

CENA NIE ZAWIERA: Dla zainteresowanych możliwość wspólnego posiłku w restauracji w dniach: 2, 7, 8,  9 wycieczki (cena około 15Euro za obiad); Opłat klimatycznych około 2 Euro za dobę; Muzea Watykańskie – 16 Eur; Florencja: Bazylika św. Krzyża  6 Eur; Bilet na statek: Neapol – Capri – Neapol 28 Eur; Capri: Kolejka na górę + ogród Augustyna – 5 Eur; Wycieczka łódką dookoła wyspy Capri – 18 Eur     

Data

Lip 05 2019 - Lip 14 2019

Koszt

2750PLN

Kraje

Włochy

Zapisz się

Polecane wycieczki