Toruń – rodzinne miasto piernika i Kopernika

TERNIN: 26.01.2019

Toruń – rodzinne miasto Kopernika i rezydencja Zakonu Krzyżackiego. Stare miasto ani trochę nie zmieniło się od czasów Kopernika – to gotyckie kościoły, dachy z czerwonej dachówki i wąskie kręte uliczki. To jedno z najpiękniejszych polskich miast, który ominęła II wojna światowa. Założyli miasto Krzyżacy, którzy także wybudowali zamek. Toruń ma swoją wieżę, która jest trochę podobna do wieży w Pizie, muzeum utworzone w krzyżackiej twierdzy z brukowanymi mostkami z XV wieku. Przez miasto przepływa rzeka Wisła, a także tu znajdziemy niespotykanie białe pszeniczne – piwo! oczywiście. Po spożyciu kufla tego napoju chce się rzucić w bieg maleńkich uliczek, poskakać po czerwonych dachach, przeskoczyć przez Wisłę i odnaleźć szczęście w starym zegarze. Chce się na zawsze zapamiętać to stare miasto z poszarpanymi przez historię ścianami, zawiązać na nadgarstku jak bransoletkę i nigdy się z nim nie rozstawać!!!

Zbiórka uczestników o godz. 07:30 – parking przy Kinotece PKiN. Wyjazd z Warszawy, przejazd do Torunia (ok. 220 km). Toruń – zwiedzanie z przewodnikiem: Ratusz Staromejski (wystawy stałe ze szczególnym uwzględnieniem galerii malarstwa polskiego i rzeźby polskiej od 1945 roku do 210 roku; na wystawie prezentowane są prace m.in. Tadeusza Kantora, Henryka Stażewskiego, Andrzeja Wróblewskiego, Zdzisława Beksińskiego), spacer po Rynku Staromiejskim (Dom Pod Gwiazdą, Dwór Artusa, kościół Ducha Świętego, kościół Wniebowzięcia NMP). 

Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń” – seans z bieżącego repertuaru planetarium.
W położonym w obrębie Starego Miasta budynku Planetarium wszyscy odwiedzający znajdą dwie atrakcje: salę projekcyjną Planetarium oraz wystawę interaktywną – Geodium. W sali Planetarium prezentowane są astronomiczne seanse przeznaczone dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych. Wrażenia przebywanie wśród gwiazd i planet oraz wspólnej podróży do najdalszych galaktyk na długo pozostają w pamięci. Interaktywna wystawa Geodium to prawdziwa przygoda z nauką.

Powrót do Warszawy.

CENA: 150PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem lub busem; opieka pilota na całej trasie; ubezpieczenie NNW; realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych); zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Data

Sty 26 2019

Koszt

150PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki