<
>

Toruń – rodzinne miasto piernika i Kopernika

TERMIN: 06.08.2022

Toruń – rodzinne miasto Kopernika i rezydencja Zakonu Krzyżackiego. Stare miasto ani trochę nie zmieniło się od czasów Kopernika – to gotyckie kościoły, dachy z czerwonej dachówki i wąskie kręte uliczki. To jedno z najpiękniejszych polskich miast, który ominęła II wojna światowa. Założyli miasto Krzyżacy, którzy także wybudowali zamek. Toruń ma swoją wieżę, która jest trochę podobna do wieży w Pizie, muzeum utworzone w krzyżackiej twierdzy z brukowanymi mostkami z XV wieku. Przez miasto przepływa rzeka Wisła, a także tu znajdziemy niespotykanie białe pszeniczne – piwo! oczywiście. Po spożyciu kufla tego napoju chce się rzucić w bieg maleńkich uliczek, poskakać po czerwonych dachach, przeskoczyć przez Wisłę i odnaleźć szczęście w starym zegarze. Chce się na zawsze zapamiętać to stare miasto z poszarpanymi przez historię ścianami, zawiązać na nadgarstku jak bransoletkę i nigdy się z nim nie rozstawać!!!

DZIEŃ I: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Torunia. Niebywała panorama miasta, wszechobecna gotycka cegła, piękne legendy czy zapach pieników to pierwsze skojarzenia o mieście Mikołaja Kopernika. Idąc nadwiślańskim Bulwarem Filadelfijskim przenosimy się do czasów średniowiecza. Ruiny zamku krzyżackiego do dziś świadczą o jego potędze. Mijane po drodze mury miejskie z bramami i krzywą wieżą strzegły średniowieczne miasto przed nieproszonymi gośćmi, a w toruńskich spichlerzach kupcy bezpiecznie przechowywali zboże. W gotyckiej katedrze św. Janów został ochrzczony Mikołaj Kopernik, który przyszedł na świat w kamienicy zwanej dziś domem Kopernika. Pomnik wielkiego astronoma jest najczęściej fotografowanym obiektem miasta. Najważniejszym zabytkiem toruńskiej starówki jest ratusz, który przez wieki stanowił administracyjne i handlowe centrum miasta. Tuż obok ratusza znalazła swe miejsce Fontanna Flisaka symbolizująca związek Torunia z Wisłą. Pośród wszechobecnego gotyku zdarzają się też perełki z późniejszego okresu jak barokowy Dom pod Gwiazdą czy dziewiętnastowieczny Dwór Artusa. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA: 179 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

CENA NIE ZAWIERA: Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne). Opłat i wycieczek fakultatywnych; Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 18 – 25 zł/os –  koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek

1. Data

08 paź 2022

2. Data

05 lis 2022

3. Data

03 gru 2022

Koszt

169 PLN

Kraje

Polska

Zapisz się



Polecane wycieczki