Sylwester we Lwowie

TERMIN: 30.12.2018-01.01.2019

Proponujemy Państwu powitanie Nowego Roku we Lwowie. Podczas pobytu poznamy Lwów – najbardziej polskie z ukraińskich miast. Zwiedzimy słynne lwowskie kościoły (w tym katedry trzech obrządków), zadumamy się chwilę nad zawikłaną historią polsko-ukraińską na Cmentarzu Orląt Lwowskich, nie ominiemy z pewnością licznych kawiarni i cukierni, próbując  specjałów lokalnej kuchni

1 DZIEŃ: Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

≈7:00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

≈09:00 Warszawa, Dworzec PKS Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14.

≈13:15 Lublin parking motel PZMot- ul. B. Prusa 8

≈15:00 Zamość  parking Planty (miedzy Urzędem  Gminy  a os. Planty) – ul. Peowiaków 92

Odjazd na granicę polsko- ukraińską w Hrebenne / Rawa Ruska (formalności ok. 2 godz.). Przejazd na Ukrainę. Przyjazd  do Lwowa,  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na  zwiedzanie miasta: Katedra greckokatolicka Św. Jura, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Wysoki Zamek. Zwiedzanie Teatru Opery i Baletu, dzielnica żydowska, ormiańska, Stare Miasto, Rynek, Kamienica Królewska, katedra ormiańska, katedra katolicka, kaplica Boimów, cerkiew Wołoska. 

Powrót do hotelu. Obiad. Przygotowanie do wieczoru sylwestrowego. 

Wieczorem uroczysta kolacja sylwestrowa i zabawa do białego rana przy obficie zastawionych stołach i żywej muzyce, którą zapewni zespół  muzyczny.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Polski przez: Żółkiew – miasto założone przez Stanisława Żółkiewskiego – bliźniacze miasto Zamościa: zwiedzanie, m.in. cerkiew św.  Trójcy – wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2013r. (wpis  polsko-ukraiński dot. 16 obiektów – po 8 z każdego kraju): rynek, kościół farny, spojrzenie na cerkiew bazylianów, synagogę. Przekroczenie granicy w Hrebennem. Powrót do Warszawy/Łodzi w godzinach późnych wieczornych.

CENA: HOTEL SV 645 PLN, HOTEL DOM PIELGRZYMA (BRZUCHOWICE) 545PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem lub busem; zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2-osobowe z łazienkami; , opieka pilota polskiego na całej trasie, śniadania i obiadokolacje wg programu; ubezpieczenie KL/NNW

CENA NIE ZAWIERA: opłaty za usługę przewodnika miejscowego i  bilety wstępu – 10€/os; Bal i kolacja sylwestrowa 40€/os – płatne w autokarze.

Uwaga !!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny  min. 3 miesiące

 

Data

Gru 30 2018

Koszt

545PLN

Kraje

Ukraina

Zapisz się

Polecane wycieczki