Sylwester we Lwowie

TERMIN: 30.12.2019-01.01.2020

Proponujemy Państwu powitanie Nowego Roku we Lwowie. Podczas pobytu poznamy Lwów – najbardziej polskie z ukraińskich miast. Zwiedzimy słynne lwowskie kościoły (w tym katedry trzech obrządków), zadumamy się chwilę nad zawikłaną historią polsko-ukraińską na Cmentarzu Orląt Lwowskich, nie ominiemy z pewnością licznych kawiarni i cukierni, próbując  specjałów lokalnej kuchni

DZIEŃ I:WARSZAWA – LWÓW

Zbiórka uczestników o godz. 06:15 – parking przy Kinotece PKiN. Odjazd na granicę polsko-ukraińska w Hrebenne / Rawa Ruska (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu). Przyjazd do Lwowa. Wieczorny spacer po świątecznej Starówce.  Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II: LWÓW

LWÓW – po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO m.in.:  Katedra, Kaplica Boimów, Rynek Starego Miasta z Ratuszem otoczonym fontannami i zabytkowymi kamienicami mieszczańskimi, muzeum-apteka, Kościół Dominikanów, Cerkiew Wołoska, Katedra Ormiańska. Czas wolny około 2 godzin na Starówce. (wszystkim smakoszom i piwoszom polecamy specjały kuchni lwowskiej: przepyszne strudle z różnym nadzieniem, słonina w czekoladzie, piwo lwowskie warzone na miejscu i wiele innych przysmaków). Powrót do hotelu. Przygotowanie do Sylwestra.

Wieczorem ZABAWA SYLWESTROWA z Kapelą Lwowską  przy suto zastawionych stołach i tańcach do białego rana

DZIEŃ III: LWÓW – WARSZAWA

Po późniejszym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i powrót do Polski. Po drodze krótkie zwiedzanie ŻÓŁKWI – miasta założonego przez Stanisława Żółkiewskiego – bliźniaczego miasta Zamościa – zwiedzanie m.in. ryneku, kościóła farnego, cerkwi bazylianów, synagogi). Obiad po polskiej stronie we własnym zakresie.

CENA: 575 PLN + 200PLN/OS BAL SYLWESTROWY

CENA ZAWIERA: przejazd klimatyzowanym autokarem przy grupie powyżej 25 osób, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach (standard hotelu 3*, pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym), 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 obiad na mieście, opieka pilota polskiego na całej trasie, ubezpieczenie KL/NNW, podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: opłaty za usługę przewodnika miejscowego i  bilety wstępu – 15€/os

Uwaga !!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny  min. 3 miesiące

 

Data

30 Gru 2019 - 01 Sty 2020

Koszt

575 PLN

Kraje

Ukraina

Zapisz się

Polecane wycieczki