<
>

Święto Chleba i Dożynki w Ciechanowcu

CIECHANOWIEC – jedno z najstarszych miast Podlasia, z prawem magdeburskim sprzed 1429 rokiem, nad rzeką Nurzec – prawym dopływem Bugu. Na terenie starszej części Ciechanowca znajduje się dawny rynek, kościół, cerkiew, dawna synagoga i najważniejsze urzędy, a w nowszej części miasta znajduje się Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka – utworzone w 1962r. w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich), odbudowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969.
Jedną z największych imprez organizowanych w ciechanowieckim Muzeum jest Podlaskie Święto Chleba – w tym roku XX-ste. Widzowie mogą aktywnie uczestniczyć w koszeniu zboża, ustawianiu snopków, młócić zboże cepami, wykonywać równianki. W ramach prezentacji folkloru wystąpią zespoły i kapele ludowe z Podlasia.
Stoiska zaprezentują wypieki kilkudziesięciu piekarni z regionu, będzie możliwość skosztowania wyrobów ze stoisk z jadłem regionalnym oraz uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach tradycji ludowej. Koloru dodają stoiska z kwiatami, sadzonkami, krzewami.
Zespoły folklorystyczne i kapele ludowe wystąpią z repertuarem tradycyjnej muzyki ludowej o tematyce żniwnej i dożynkowej zaś ponad 120 twórców ludowych oraz handlarzy ciekawymi rękodziełami. Róznorodność stoisk zachwyca i wrecz zmusza do inwestowania…
W 2022 na terenie Muzeum odbędą się Podlaskie Dożynki.

Dzień I :

Spotkanie uczestników na Pl. Bankowym godz. 8.00 – odjazd na trasę godz.8.15.
Planowany powrót do Warszawy ok. 19.00-19.30.

Uwaga: dokładny program będzie w terminie późniejszym.
Cena zawiera
 • przejazd autokarem dostosowanym do wielkości grupy;
 • obsługę pilota na całej trasie;
 • ubezpeienie NNW z sumą gwarancyjną 20 tys.PLN/osoba;
 • podatek VAT.
Cena nie zawiera

  Data

  14 sie 2022

  Koszt

  120 PLN

  Cena dla seniora

  110 PLN

  Kraje

  Polska

  Zapisz się  Polecane wycieczki