<
>

Statkiem po trawie

Kanał Elbląski – żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W 1978 fragment kanału uznano za zabytek techniki, natomiast w 2011 został uznany za pomnik historii.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne – najbogatszy w Polsce zbiór zabytków archeologicznych pochodzących z 30-letnich badań wykopaliskowych prowadzonych na terenie Starego Miasta w Elblągu, dzięki którym poznano układ urbanistyczny miasta, formy zabudowy murowanej i drewnianej, ale również uzyskano dokładne informacje o funkcjonujących w Elblągu gałęziach wytwórczości czy prowadzonej przez elblążan wymianie handlowej. Olbrzymi zbiór zabytków z gliny, skór, szkła, metalu i drewna daje barwny obraz kultury materialnej miasta, ukazuje poziom życia jego mieszkańców oraz obrazuje życie codzienne elblążan od XIII do pocz. XX w.

Dzień I :

Spotkanie uczestników o godz. 05:50 parking na Pl. Bankowym róg Elektoralnej, wyjazd w trasę o godz. 06:00


Elbląg: zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego z przewodnikiem następnie udział w rejsie po odnowionym w 2012-14 roku Kanale Elbląskim z kilkukrotnym przewożeniem statku po odcinkach lądowych (pochylnie) - jedyna taka atrakcja na świecie !!! oraz liczącym ok. 10 km torem wodnym przez rezerwat ornitologiczny „Jezioro Druzno” (miejsce występowania wyjątkowo licznych gatunków ptactwa wodnego, błotnego i drapieżców). Trasa rejsu Elbląg – Buczyniec.


Buczyniec: dla chętnych możliwość obejrzenia urządzeń hydrotechnicznych kanału w Muzeum w Buczyńcu. Bilet płatny dodatkowo na miejscu.


Przewidywany czas powrotu do Warszawy ok godz. 22:30.

Cena zawiera
  • przejazd autokarem;
  • usługi pilotażu i przewodnickie;
  • bilet na rejs statkiem na trasie Elbląg – Buczyniec;
  • bilet wstępu do Muzeum;
  • opłaty parkingowe;
  • ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera
  • ciepły posiłek - 30 PLN. Zamówienia na posiłek przyjmujemy w biurze przy podpisywaniu umowy.

Data

26 Cze 2021

Koszt

265 PLN

Cena dla seniora

255 PLN

Kraje

Polska

Zapisz sięPolecane wycieczki