Smaki Lubelskiego Powiśla

KAZIMIERZ DOLNY – PIOTRAWIN

TERMIN: 17.08.2019

Godz. 8.30 – spotkanie uczestników na Placu Bankowym w Warszawie; odjazd na trasę godz. 8.45

KAZIMIERZ DOLNY n.Wisłą – Rynek z pięknymi renesansowymi kamienicami Przybyłów, kościół farny w stylu renesansu lubelskiego z kaplicami Królewską, Borkowskich, Górskich; ruiny zamku.
PIOTRAWIN – ważna osada już w XII wieku, na początku XIV wieku należy do najgęściej zaludnionych parafii Lubelszczyzny; Sanktuarium św. Stanisława Biskupa Męczennika – najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej. Pałacyk Biskupów Krakowskich w Piotrawinie. W XVIII wieku, w budynku mieścił się Rektorat Piotrawiński, a w połowie XIX wieku – plebania. W 1880 roku do Piotrawina przybył Ludomir Cywiński, wykupił na licytacji dobra kościelne za kwotę 60800 rubli w złocie. Następnie na przełomie wieków, pałac został przebudowany w stylu klasycystycznym., Po II wojnie światowej w pałacu mieściły się: szkoła, biura Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej oraz mieszkania pracownicze. Obiekt popadł w ruinę, w końcu został opuszczony. Prace renowacyjno – odtworzeniowe trwały 14 lat. Restauracja pałacowa (hotelowa): poczęstunek – degustacja gryczaków i miejscowego cydru (prelekcja na temat produkcji cydru – możliwość zakupu bezpośrednio od producenta).
W drodze powrotnej – odwiedziny u miejscowego sadownika z możliwością zakupienia pięknych jabłek z sadu na terenie lubelskiego Powiśla. 

Planowany powrót do Warszawy ok. godz. 19.30 –20.00 (w miejsce j.w. )

CENA: 120PLN

CENA ZAWIERA: Odpłatność zawiera: przejazd busem lub autokarem; obsługa pilota – przewodnika; poczęstunek – degustacja; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie NNW

 

 

Data

17 Sie 2019

Koszt

120PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki