<
>

Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego i cudu nad Wisłą

Sulejówek – Ossów – Kobyłka – Radzymin

Godz. 7.00 – spotkanie uczestników na PL.Defilad – parking k/Metra Centrum w Warszawie. Przejazd do Sulejówka.

Dworek Milusin został ofiarowany przez oficerów legionowych Józefowi Piłsudskiemu, dla którego było to miejsce intymne, gdzie swój czas poświęcał życiu rodzinnemu. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Ossów. W sierpniu 1920 r. pod Ossowem rozegrała się jedna z bitew znanych jako bitwa warszawska. Walki upamiętnia kaplica i cmentarz poległych w bitwie warszawskiej. Następnie udamy się do Kobyłki, w której to miejscowości w 1920 r. znajdowała się stacja telegraficzna. Tutejszy kościół św. Trójcy nazywany jest „perłą baroku na Mazowszu”, a ufundowany został przez Marcina Załuskiego. Odwiedzimy również Radzymin. Na miejscowym cmentarzu znajdziemy groby poległych w bitwie pod Radzyminem, a w kruchcie klasycystycznego kościoła parafialnego zobaczymy kraty z rozetami upamiętniającymi zwycięską bitwę. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

CENA NIE ZAWIERA: kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne), opłat i wycieczek fakultatywnych, orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 15 – 25 zł/os – koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

WAŻNE: obecnie z powodu rozpoczęcia prac remontowo-budowlanych zmierzających do otwarcia nowoczesnego kompleksu muzealno-edukacyjnego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – dworek Milusin bez zwiedzania wnętrz /zewnątrz wg harmonogramu prac remontowych.

1. Data

05 lut 2022

2. Data

27 mar 2022

3. Data

09 lip 2022

4. Data

12 lis 2022

Koszt

159 PLN

Kraje

Polska

Zapisz sięPolecane wycieczki