<
>

Piękne plaże Połągi i Mierzeja Kurońska

Dzień I : WARSZAWA - KŁAJPEDA

Godz. 05.45 – spotkanie uczestników na parkingu przy Muzeum Techniki /Pałac Kultury/ w Warszawie; Godz. 06.00 – odjazd na trasę : Warszawa - Kłajpeda.  Po drodze zwiedzania POŻAJŚCIA - największego zespółu klasztornego na Litwie, jednego z przykładów baroku włoskiego w Europie Wschodniej, położony w Kownie, nad Zbiornikiem Kowieńskim. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II : KŁAJPEDA – MIERZEJA KUROŃSKA - KŁAJPEDA

Po śniadaniu zwiedzanie będącej na Liście UNESCO MIERZEI KUROŃSKIEJ, dwukrotna przeprawa promem w Kłajpedzie, przejazd przez nadmorskie osiedla Neringi m.in. Juodkrante i Nidę, spacery na Parnidzio Kopa, do domu Tomasza Manna oraz na Górę Czarownic (z plenerową galerią rzeźb nawiązujących do legend litewskich), zwiedzanie Muzeum Morskiego w Kłajpedzie, Stare Miasto w Kłajpedzie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III : KŁAJPEDA – KRETYNGA – POŁĄGA - KŁAJPEDA

Po śniadaniu wyjazd do Kretyngi ; KRETYNGA - pałac Tyszkiewiczów z muzeum krajoznawczym i wspaniałą oranżerią; park krajobrazowy, kościół katolicki ufundowany przez hetmana Jana Karola Chodkiewicza. Przejazd do Połągi. POŁĄGA- zwiedzanie pałacu Tyszkiewiczów (obecnie siedziba Muzeum Bursztynu z bardzo bogatymi zbiorami okazów naturalnych i wysokiej klasy wyrobów artystycznych), obejrzenie pomnika legendarnej Egle – królowej węży, spacer promenadą nadmorską od Góry Biruty po molo). Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień IV : KŁAJPEDA- PONIEMUŃ - RAUDONE - WARSZAWA

Po śniadaniu wyjazd do Warszawy oraz zwiedzanie malowniczo położonych nad Niemnem zamków w RAUDANIU i PONIEMUNIU  oraz WIELONY, gdzie podziwiać można 2 grodziska, kościół fundowany przez księcia Witolda, i wg tradycji miejsce pochówku księcia Gedymina.

Cena zawiera
  • przejazd klimatyzowanym autokarem kub busem dostosowanym do wielkości grupy;
  • 3 noclegi w 3*hotelu ( pokoje 2--osobowe z łazienką);
  • wyżywienie: dwa posiłki dziennie od obiadokolacji w pierwszym dniu wycieczki do śniadania w dniu kończącym imprezę;
  • obsługa pilota na całej trasie;
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • usługa przewodników miejscowych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, koszty promu i pobieranych na Mierzei Kurońskie opłat ekologicznych;
  • obowiązkowa opłata na TFG i TFP
Cena nie zawiera
  • Dopłata za gwarantowany pokój 1-osobowy 320 PLN

Data

02 wrz. 2021 - 05 wrz. 2021

Koszt

1100 PLN + 50€

Cena dla seniora

1060 PLN + 50€

Kraje

Litwa

Zapisz sięPolecane wycieczki