Pięć pereł Indii

TERMINY: 03.10-13.10, 07.11-17.11.2019

Delhi – Varanasi – Kadżuraho – Agra i Tadż Mahal – Dżajpur – Kraj kontrastów – Forty, pałace i świątynie – Ganges – święta rzeka – Sceny z Kamasutry – Tadż Mahal – jeden z cudów świata – Perły Radżasthanu 

1 DZIEŃ: Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Przelot z przesiadką do Delhi.
2 DZIEŃ: Przylot do Delhi, zakwaterowanie w hotelu. Pierwsze spotkanie z Delhi – jedną z największych na świecie aglomeracji, gdzie ostro kontrastują ze sobą bogactwo i
bieda, nowoczesność i zacofanie. Wizyta w Starym Delhi – zobaczymy wspaniały meczet Jama Masjid – największy w Indiach, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Tadż Mahal, następnie Czerwony Fort – ogromna cytadela z czerwonego piaskowca. Spacer zatłoczonymi ulicami miasta pozwoli nam wczuć się w indyjską atmosferę i spotkać spacerujące wśród tłumu święte krowy Nocleg w Delhi.
3 DZIEŃ: Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Delhi: Mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w., zwany „sypialnią dynastii Timura”, zbudowany na polecenie perskiej żony cesarza Humajuna, Minaret Qutab Minar – ma 72 metry i jest najwyższym ceglanym minaretem świata, świątynia bahaistyczna w kształcie kwiatu lotosu, brama Indii – 42-metrowy łuk triumfalny wzniesiony w hołdzie poległym żołnierzom indyjskim. Zobaczymy także budynek rezydencji Prezydenta Indii i budynek Parlamentu Indyjskiego w Nowym Delhi. Nocny przejazd pociągiem sypialnym do Varanasi (ok. 13 godz.).
4 DZIEŃ: Przyjazd do Varanasi w godzinach porannych, zakwaterowanie w hotelu. Po chwili odpoczynku zwiedzanie Varanasi – jednego z najstarszych i najświętszych miast Indii, założonego według legendy przez Boga Sziwę. Wizyta na ghatach, czyli schodach prowadzących do rzeki ciągnących się wzdłuż brzegów Gangesu – zobaczymy rytualne palenie zwłok zmarłych, którzy z tego najlepszego w Indiach miejsca udają się w swoją ostatnią podróż. Nocleg w Varanasi.
5 DZIEŃ: Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie. Oglądanie zabytkowych świątyń i pałaców stojących wzdłuż zachodniego brzegu. Obserwacja pełnych kolorów, dźwięków i magii porannych rytuałów, w tym ablucji (kąpieli) w świętej rzece Ganges. Śniadanie. Przejazd do najstarszej buddyjskiej stupy w Sarnath, gdzie swoje pierwsze kazanie wygłosił Budda. Powrót na obiadokolację do Varanasi, nocny przejazd pociągiem do Kadżuraho (ok. 12 godz.).
6 DZIEŃ: Rano przyjazd do Kadżuraho – mistycznego miasta słynącego ze średniowiecznych świątyń pełnych erotyzmu. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie, chwila wytchnienia przed zwiedzaniem. Zobaczymy słynne świątynie hinduskie z rzeźbami sprzed 1000 lat ukazującymi sceny z Kamasutry. Tysiące mistrzowsko wykutych w piaskowcu postaci, uchwyconych w tańcu, wyzywającym geście czy splecionych w miłosnym uścisku są uznawane za najcenniejszy wytwór sztuki w całych dziejach Indii. Świątynie, które jednych intrygują, a innych szokują są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny i nocleg w Kadżuraho.
7 DZIEŃ: Po śniadaniu przejazd do Agry – dawnej stolicy Wielkich Mogołów, która przez ponad 100 lat była najwspanialszym miastem Azji. Wieczorny spacer po Agrze, kolacja na dachu hotelu z widokiem na spowity nocą Tadż Mahal – jeden z cudów świata, wpisany na listę UNESCO. Nocleg w Agrze.
8 DZIEŃ: Zwiedzanie Tadż Mahal – mauzoleum żony Szachadżahana, nazywanego Świątynią Miłości. Kompleks budowlany Tadż Mahal składa się z głównej świątyni z wielką kopułą, olbrzymiej bramy, symbolizującej wrota do raju oraz czterech wież-minaretów, z których imam nawołuje wiernych do modlitwy. Ten bajeczny, marmurowy pałac to świadectwo miłości cesarza do przedwcześnie zmarłej ukochanej kobiety, cesarzowej Mumtaz Mahal. Następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu Agra – doskonale zachowanej twierdzy, którą wybudował Akbar Wielki, najwybitniejszy władca z dynastii Mogołów. Przejazd busem do Dżajpuru (ok. 4,5 godz.), nocleg.
9 DZIEŃ:Po śniadaniu zwiedzanie Dżajpuru – różowego miasta, stolicy Radżastanu, najciekawszego ze stanów Indii. W programie podziwianie Pałacu Wiatrów – jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Dżajpuru, wzniesionego przy jednej z głównych ulic miasta, aby umożliwić damom dworu obserwowanie życia codziennego. Następni była siedziba maharadży Fort Amber – malowniczy i górujący nad okolicą kompleks budowli obronnych i pałacowych, położony w odległości kilkunastu kilometrów od Dżajpuru. Wieczorny przejazd pociągiem do Delhi (ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu.
10 DZIEŃ: Śniadanie, czas wolny na zakupy lub spacer w Delhi, obiadokolacja. Wieczorem przejazd na lotnisko i przelot z przesiadką do Polski.
11 DZIEŃ: Przylot do Warszawy.

CENA: 5192PLN + 480 USD

CENA ZAWIERA: Zakwaterowanie według programu w hotelach o standardzie ***, pokoje 2,3 os. Z łazienkami i klimatyzacją (9 rozpoczętych dób hotelowych); 7 noclegów w hotelu, 2 noclegi w pociągach sypialnych – kuszetki – miejsca leżące do spania; Wyżywienie zgodnie z programem – 9 śniadań i 9 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna); przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, na terenie Indii: pociągi, taxi, busy, riksze, tuk-tuki; Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.; Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, opłaty administracyjne; Opieka polskiego pilota na całej trasie; Wiza i pośrednictwo wizowe; Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA: pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/ posiłek), napojów; wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników); zwyczajowych napiwków, ok. 50 USD.

PLATNOSCI: I rata: 25 % ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji, II rata: 100 % ceny złotówkowej (minus I rata) – na 45 dni przed wyprawą, III rata: 480 USD – uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).

INFORMACJE WIZOWO-PASZPORTOWE: Przy zakupie imprezy prosimy o dostarczenie skanu paszportu (strona ze zdjęciem). Obywatele polscy przed wyjazdem do Indii muszą uzyskać wizę. Biuro pośredniczy uzyskaniu e-visy. Najpóźniej na 30 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki należy dostarczyć do biura oryginał paszportu, 1 aktualne kolorowe zdjęcie oraz wypełniony, aktualnie obowiązujący wniosek wizowy.

Data

03 Paź 2019 - 17 Lis 2019

Koszt

5 192PLN + 480 USD

Kraje

Indie
Kategoria

Zapisz się

Polecane wycieczki