<
>

Perły Dolnego Śląska – 3 dni

Wrocław, Wałbrzych, Świdnica

Dzień I :

Wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Wrocławia. Najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski z charakterystycznymi wieżami katedry św. Jana Chrzciciela i kolegiaty św. Krzyża i św. Bartłomieja, romańskim kościołem św. Idziego połączonym Bramą Kluskową z budynkiem kapituły. Na koniec XVIII wieku datuje się budowę pałacu sufraganów, dziś siedzibę arcybiskupa wrocławskiego. Plac Kościelny ozdabia pomnik św. Jana Nepomucena. Przez most Tumski można dotrzeć na otoczoną wodami Odry Wyspę Piaskową, a dalej na wrocławskie Stare Miasto. Tutejszy rynek otoczony pięknymi kamienicami, uznawany jest za jeden z największych w Europie. Przed późnogotyckim ratuszem zachwycającym swoimi detalami architektonicznymi zachował się średniowieczny pręgierz. W rogu rynku wznoszą się dwie połączone łukiem kamieniczki Jaś i Małgosia, stanowiące niegdyś część liczniejszej grupy domów altarystów przy dawnym kościele farnym – obecnie bazylice św. Elżbiety. Pobliski plac Solny słynie ze swoich kwiaciarni czynnych na okrągło przez cały rok. Szczególny klimat mają jatki, niegdyś siedziba rzeźników, dziś artystów i odlanych z brązu zwierząt. Natomiast mury średniowiecznego więzienia przy ul. Więziennej wypełnia gwar turystów siedzących przy kawiarnianych stolikach. Prawdziwą barokową perłą jest gmach dawnego kolegium jezuickiego, obecnie gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego z przepiękną, barokową aulą Leopoldina, Oratorium Marianum i wieżą matematyczną. Stojąca przed uniwersytetem rzeźba szermierza na stałe wpisała się w studenckie żarty. Jednym z najważniejszych symboli Wrocławia jest most Grunwaldzki, który przez lata obrósł legendami. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień II :

Po śniadaniu pojedziemy do Wałbrzycha. Podczas spaceru zobaczymy klasycystyczny kościół ewangelicki zwany białym oraz niewielkie sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, stojący w otoczeniu parku barokowy Pałac Czettritzów i klasycystyczny pałac Albertich. Następnie odwiedzimy zamek Książ. Jest to największy dolnośląski i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę wybudował tutaj w XIII wieku książę świdnicko - jaworski Bolko I, który nadał sobie tytuł „pana na Książu”. Spacer po zamkowych wnętrzach przybliży nam dalszą historię zamku i jego kolejnych właścicieli. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III :

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Świdnicy. Najcenniejszym zabytkiem w mieście jest Kościół Pokoju – jedna z dwóch największych w Europie drewnianych budowli o funkcjach religijnych, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wybudowany na koszt protestantów, w ciągu jednego roku, z nietrwałych materiałów przetrwał do dziś i zachwyca kunsztem wykonania i wyposażeniem wnętrza, a wyjątkowo cenny jest ołtarz i ambona. Proponujmy także zobaczyć inne zabytki miasta m.in. nastrojowy rynek z barokowym ratuszem otoczony bogato zdobionymi kamienicami, gotycką bazylikę katedralną czy zespół poklasztorny kapucynów zbudowany na miejscu dawnego zamku książąt świdnickich. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.


Cena zawiera
  • przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy)
  • 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami
  • wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT-marża
Cena nie zawiera
  • Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
  • Opłat i wycieczek fakultatywnych.
  • Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 15 - 24 zł/os, dodatkowo Zamek Książ ok. 34 - 49 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Data

30 Lip 2021 - 01 Sie 2021

Koszt

699 zł

Kraje

Polska

Zapisz sięPolecane wycieczki