Ostatki u Dziadka Mroza na Białorusi bez wizy

MIKOŁAJKI U DZIADKA MROZA

TERMIN: 23.02 – 24.02.2019

DZIEŃ I: WARSZAWA – BIAŁOWIEŻA

Warszawa – godz. 7.30 spotkanie na Placu Bankowym, wyjazd w trasę godz. 7.45. Przejazd przez Grabarkę – Święta Góra Grabarka to najważniejsze sanktuarium prawosławne w Polsce, spacer do sanktuarium. Następnie dojazd do Białowieży, przejazd na polsko-białoruskie przejście graniczne Białowieża-Piererow, przejście pieszo granicy. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym, wyjazd na zwiedzanie Puszczy Białowieskiej białoruskim autokarem.

Turystyczny program zwiedzania Puszczy Białowieskiej:
Kamieniuki – Polana Gościnna – jezioro Ladzkie (jedyne jezioro w Puszczy Białowieskiej, ostoja ptactwa wodnego) – Dąb „Patriarcha” (jeden z największych dębów Puszczy Białowieskiej) – sosna „Olbrzymia” droga „Carski Trakt” (po trasie mijamy kilka mostków oznakowanych herbami carów rosyjskich), zwiedzanie ekspozycji etnograficznej wraz z degustacja białoruskiego samogonu.
Przyjazd do Kamieniuk, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.
Kolacja regionalna w kafe „ALESIA„ z oprawa muzyczna.

DZIEŃ IIBIAŁOWIEŻA – WARSZAWA

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie. Turystyczny program zwiedzania:
Muzeum Puszczy Białowieskiej, dalej wizyta w siedzibie białoruskiego Dziadka Mroza i Śnieżynki. (W skarbcu, w drewnianym kufrze i na ścianach znajdziemy listy i rysunki od dzieci z całego świata, w tym także z Polski, które proszą Dziadka Mroza o podarunki i spełnienie marzeń.) Poczęstunek blinami.

Następnie spacer wzdłuż wolierów ze zwierzętami (żubry, ryś, dziki, wilki, sarny, jelenie, tarpany).
Przejazd na granicę, przejście pieszo granicy, wyjazd do kraju.

CENA: 355PLN (grupa 35 osób), 475PLN (grupa 20 osób)

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem na trasie Warszawa – Hajnówka – Białowieża – Warszawa oraz autokarem białoruskim na terenie Parku Narodowego „Puszcza Białowieska”; 1 nocleg w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienkami; posiłki wg programu (1 śniadanie, 1 kolacja + poczęstunek blinami); obsługa pilota na całej trasie; ubezpieczenie NNW /KL; załatwienie specjalnych przepustek na teren Parku Narodowego „Puszcza Białowieska” (Białoruś)

CENA NIE ZAWIERA:  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych – 15 EUR/os.

UWAGA: każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport.

Data

Lut 23 2019 - Lut 24 2019

Koszt

355PLN

Kraje

Białoruś

Zapisz się

Polecane wycieczki