Nie tylko kopalnie na Górnym Śląsku: Katowice – Nikiszowiec

TERMINY: 05.02, 02.03.2019

Godz. 6.15 – spotkanie  uczestników wycieczki na Placu Bankowym w Warszawie; odjazd na trasę godz. 6.30

KATOWICE – stolica Górnego Śląska; spojrzenie na SPODEK- największą halę widowiskowo-sportową w latach 70-tych XX w.; Pomnik Powstańców Śląskich – w 1967 roku dar Warszawiaków dla Ślązaków – dzięki, którym Śląsk znajduje się w granicach Polski. MUZEM ŚLĄSKA z wystawą stałą „ Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Wystawa znajduje się w miejscu dawnej kopalni Katowice, a wejście prowadzi przez bramę zrekonstruowaną na podstawie zdjęć z 4.06.1989r; poznajemy m.in. dawny Śląsk, dawnych władców, rozwój śląskiej tożsamości, wybitnych  Górnoślązaków, historię powstań śląskich.

NIKISZOWIEC – dzielnica Katowic, gdzie możemy  prawdziwy Śląsk. Nikiszowiec jest jednym z 250 dzielnic robotniczych powstałych na przełomie XIX/XX wieku z przeznaczeniem dla rodzin górników. Dzielnica została zbudowana w bliskiej odległości od szybu Nikisch w latach 1908-1918. Dzielnica zawiera świetny układ architektoniczny: place, ulice, kwartały (osiedla) z budynkami z czerwonej cegły oraz m.in. szpital, czytelnia, sklepy, posterunek policji. Nikiszowiec cieszy się coraz większym zainteresowaniem; jest wpisany do rejestru zabytków Polski. W międzyczasie przerwa na posiłek.

CENA: 145PLN

CENA ZAWIERA: przejazd busem lub autokarem w zależności od liczby uczestników, obsługę pilota na całej trasie i przewodników miejscowych, posiłek, ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Muzeum Śląskie (bilet normalny – 18 PLN, bilet ulgowy – 12 PLN), Wieża (bilet normalny – 18 PLN, bilet ulgowy – 12 PLN ). Uwaga: w dniu 5.02.2019 – wstęp do Muzeum Śląskiego bezpłatny 

Data

Lut 05 2019

Koszt

145PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki