Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL RZEŹBY LODOWEJ

Poznań – Palmiarnia

TERMIN: 08.12.2018

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej co roku przyciąga najsłynniejszych artystów z całego świata, a ich prace podziwiają na Starym Rynku tysiące poznaniaków oraz turystów. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki.

Godz. 06.45 – spotkanie uczestników na parkingu przy Muzeum Techniki PKiN. Godz. 07:00 – wyjazd w trasę

Przyjazd do Poznania. Zwiedzanie z przewodnikiem Palmiarni Poznańskiej powstałej w 1910-11 latach. Jest to jeden z najstarszych ogrodów tego typu w Europie. Spacer z przewodnikiem po Poznańskiej Starówce . Dalej samodzielny udział w Jarmarku Bożenarodzeniowym oraz w Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Lodowej  – jedynym w Polsce festiwalu profesjonalnych rzeźbiarzy w lodzie, a także największy w Europie. Odbywa się od 2006 na Starym Rynku w Poznaniu w grudniu każdego roku. Festiwal składa się z dwóch konkursów. Pierwszego dnia rzeźbiarze w pojedynkę biorą udział w Speed Ice Carving. W konkurencji tej uczestnicy mają do dyspozycji tych samych rozmiarów blok lodu, który w ciągu kilkudziesięciu minut mają zmienić w rzeźbę według projektu. Wygrywa rzeźba najwierniejsza projektowi.

Wyjazd w drogę powrotną około godz. 17.30. Planowany powrót około godz. 21.30

CENA: 160PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem lub busem w zależności od wielkości grupy, ubezpieczenie NNW , obsługę pilota na całej trasie, usługę przewodnika miejskiego, usługę przewodnika i bilety wstępu do Palmiarni.

Data

Gru 08 2018

Koszt

160PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki