Lublin – miasto Bogów i schronienie Królów

TERMIN: 23.02.2019

Lublin – unikalne średniowieczne miasto z cechami różnego rzemiosła, Ratuszem, rynkiem, fortyfikacjami. W jednym miejscu można napotkać ślady wielu epok. Tak, jak Brama Krakowska (XIV – XIX w) – która łączy w sobie gotyk, renesans i barok. Równo w południe każdego dnia w Bramie otwierało się okienko i miejski trębacz grał hejnał – co nie zmieniło się do XXI wieku.

Zbiórka uczestników o godz. 07:30 – parking przy Kinotece PKiN. Wyjazd z Warszawy, przejazd do Lublina (ok. 190 km). Lublin – zwiedzanie z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim (Muzeum Lubelskie z galerią malarstwa, sztuki zdobniczej, ekspozycją archeologiczną i etnograficzną), Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra (krypty, skarbiec i zakrystia akustyczna), Brama Krakowska, Nowy Ratusz.

Fakultatywnie dla chętnych zwiedzanie: Kaplica Trójcy Świętej na lubelskim Zamku to jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nadano jej Znak Dziedzictwa Europejskiego.

Kaplica została wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego, a jej wnętrza do dziś zdobią wspaniałe rusko-bizantyńskie freski ufundowane przez króla Władysława Jagiełłę. Jest to unikatowe na miarę europejską świadectwo przenikania się kultur Wschodu i Zachodu, ponieważ rzymskokatolicką świątynię przyozdabiają wizerunki ojców Kościoła Wschodniego

Zobacz panoramę Kaplicy Trójcy Świętej

Powrót do Warszawy.

CENA: 127PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem lub busem; opieka pilota na całej trasie; ubezpieczenie NNW; realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych); zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do Kaplicy Zamkowej: normalny 15 zł/os, ulgowy 10 zł/os – rezerwacja w biurze

Data

Lut 23 2019

Koszt

127PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki