Kraków z Kabaretem „Piwnica pod Baranami”

TERMIN: 16-17.03.2018

Kraków to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Dawna stolica Królestwa Polskiego, dziedzictwo historyczne którego centrum wpisane jest na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kraków zachwyca wyjątkową architekturą i wartościowymi zabytkami, które są ściśle związane z historią Polski: Zamek Królewski na Wawelu, rynek Główny i kościół Mariacki, brama floriańska i Barbakan. To miasto, w którym można zakochać się raz i na zawsze.

1 Dzień

Wyjazd godz. 6:00 z Józefowa, przejazd przez Radzymin, Marki, Warszawę (możliwość wsiadania w wymienionych miejscowościach).

Przyjazd do Krakowa, spotkanie z miejscowym przewodnikiem.

Stare Miasto poznamy wędrując Drogą Królewską od Barbakanu i Bramy Floriańskiej, przez największy średniowieczny rynek w kraju, zwiedzimy wnętrza kościoła Mariackiego, by obejrzeć monumentalny ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Dotrzemy, aż pod mury wawelskiej rezydencji, by przespacerować się po Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich wawelskiego zamku, odwiedzić wnętrze tamtejszej katedry i zadumać się przy grobach królów i najważniejszych synów Polski w jej podziemiach. Odwiedzając wawelską bazylikę nie zabraknie wizyty przy dzwonie Zygmunta i możliwości podziwiania panoramy miasta. Przejedziemy pod Kopiec Kościuszki, gdzie znajduje się Muzeum Insurekcji Kościuszkowskiej oraz zobaczymy panoramę miasta.                                                                                       .                                                                                                                    
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Wieczorne wyjście na KABARET „PIWNICA POD BARANAMI”

Powrót do hotelu. Nocleg.

2 Dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Żydowskiej dzielnicy Kazimierz, spacer z miejscowym przewodnikiem po urokliwych uliczkach, które doprowadzą nas do takich obiektów jak: Kościół na Skałce, Pl. Wolnica, Synagoga Tempel. Kolejnym punktem zwiedzania będą krakowskie Łagiewniki, gdzie odwiedzimy wystawę w  Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, gromadzącą pamiątki po „Naszym Papieżu” oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Powrót do Warszawy i pozostałych miejscowości w godzinach wieczornych.

CENA: 380 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd komfortowym autokarem klasy turystycznej; nocleg w hotelu – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami; posiłki zgodnie z programem: obiadokolacja i śniadanie; obsługa pilota – przewodnika na całej trasie oraz przewodników miejscowych; opłaty miejscowe, ubezpieczenie NNW; podatek VAT, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz wstęp na KABARET „PIWNICA POD BARANAMI”.

Data

Mar 16 2019 - Mar 17 2019

Koszt

380 PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki