Kraków jak z bajki: Kraków – Wieliczka

Kraków – jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. To dawna stolica Królestwa Polskiego, dziedzictwo historyczne, które ocalało podczas ostrzału II Wojny Światowej , a historyczne centrum wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO. Kraków zachwyca wyjątkową architekturą i wartościowymi zabytkami, które są ściśle związane z historią Polski i mają ogromne znaczenie dla narodu polskiego: Zamek Królewski na Wawelu, rynek Główny i kościół Mariacki, brama floriańska i Barbakan.
To miasto, w którym można zakochać się raz i na zawsze.

TERMIN: 23.03.2019

DZIEŃ I: WARSZAWA – KRAKÓW

Godz. 7.15 – spotkanie uczestników na Placu Bankowym; odjazd na trasę godz. 7.30.

KRAKÓW – z miejscowym przewodnikiem: Stare Miasto poznamy wędrując Drogą Królewską od Barbakanu i Bramy Floriańskiej, przez największy średniowieczny rynek w kraju, zwiedzimy wnętrza kościoła Mariackiego, by obejrzeć monumentalny ołtarz autorstwa Wita Stwosza; dotrzemy aż pod mury wawelskiej rezydencji, by przespacerować się po Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich wawelskiego zamku, odwiedzić wnętrze tamtejszej katedry i zadumać się przy grobach królów i najważniejszych snów Polski w jej podziemiach. Odwiedzając wawelską bazylikę nie zabraknie wizyty przy dzwonie Zygmunta i możliwości podziwiania panoramy miasta. Dla pełnego obrazu dziejów tego wyjątkowego miasta odwiedzimy także nowoczesne muzeum w podziemiach krakowskiego Rynku, prezentujące dzieje tego niezwykłego placu w sercu miasta.

Przyjazd do hotelu; zakwaterowanie, obiadokolacja; nocleg.

DZIEŃ II: KRAKÓW- WIELICZKA – WARSZAWA

Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie z pokoi i wyjazd na zwiedzanie Wieliczki.

WIELICZKA – najsłynniejsza w Europie kopalnia soli  wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO (jeden z najważniejszych obiektów turystycznych w Polsce) ponad 2 godzinna wędrówka podziemnymi korytarzami – dziś świadectwa wielowiekowej tradycji, ale i kunsztu górników artystów pracujących w tym miejscu od pokoleń.

Muzeum Żup Krakowskich w wielickim zamku – siedzibie zarządu żup solnych od XIII w.

W drodze powrotnej krótki spacer po Szydłowcu – wokół pięknego Ratusza.

Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 19.oo-19.30.

CENA: 340LN

CENA ZAWIERA: przejazd busem lub autokarem (w zależności od wielkości grupy); nocleg w hotelu – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami; posiłki zgodnie z programem: obiadokolacja i śniadanie; obsługa pilota – przewodnika na całej trasie oraz przewodników miejscowych; opłaty miejscowe, ubezpieczenie NNW; podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA: opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów (ceny z 2018): około 135 zł (bilety normalne) lub 95 zł (bilety  ulgowe) 

Data

Mar 23 2019

Koszt

340PLN

Kraje

Polska

Zapisz się

Polecane wycieczki