<
>

Kozłówka – Lublin

Kozłówka to jeden z najwspanialszych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce; zbudowany w XVIII wieku przez rodzinę Bielińskich; następnie siedziba Zamoyskich. Przebudowa pałacu nastąpiła w latach 1898-1911. Zwiedzanie: pałacu z autentycznym wyposażeniem z XIX i początków XX w, cenną kolekcją malarstwa; pałacowej kaplicy wzorowanej na kaplicy w Wersalu; powozowni oraz galerii socrealizmu.

Dzień I :

LUBLIN – w dn. 22-25.07.2021 wizytówką miasta jest CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW. Spacer śladami historii miasta: od Placu Litewskiego z pokazaniem obiektów związanych z Unią Lubelską podpisaną w 1569 roku; przez Krakowskie Przedmieście; uliczkami Starego Miasta z zachowanym średniowiecznym układem zabudowy - zwrócenie uwagi na m.in. Trybunał Koronny, bazylikę dominikanów, archikatedrę, Wzgórze Zamkowe z Kaplicą św. Trójcy.


Carnaval Sztukmistrzów – to prezentacja współczesnych widowisk kuglarskich i cyrkowych, przedstawienia teatralne, cyrkowe przedstawienia uliczne. W tym roku występy ulicznych artystów ożywią przede wszystkim Plac po Farze na Starym Mieście. Pierwszy Festiwal Sztukmistrzów odbył się w roku 2008,zaś od 2010 roku rozwinięciem Festiwalu Sztukmistrzów jest Carnaval Sztukmistrzów. Nazwa samego wydarzenia nawiązuje do postaci Sztukmistrza z Lublina, bohatera książki noblisty Izaaka Bashevisa Singera. Carnaval Sztukmistrzów stał się imprezą wizytówką Lublina, a Lublin jest jedynym w Polsce miejscem prezentującym tego typu zjawiska. Festiwal gromadził dorocznie kilkuset uczestników z całego świata.

cena karnetu do pałacu, powozowni i galerii w Kozłówce wynosi:
bilet normalny 38 PLN  bilet ulgowy 19 PLN

* cena biletów wstępu na poszczególne obiekty wynosi:
- pałac bilet normalny 28 PLN  bilet ulgowy 14 PLN
- powozownia bilet normalny 8 PLN  bilet ulgowy 4 PLN
- galeria socrealizmu bilet normalny 10PLN  bilet ulgowy 5 PLN

*Godz. 7.15 - spotkanie uczestników: Pl. Bankowy w Warszawie; odjazd na trasę godz. 7.30
Planowany powrót do Warszawy ok. godz. 20.30 – 21.00 (w miejsce j.w. )
Cena zawiera
  • przejazd autokarem
  • opłaty miejscowe
  • obsługę pilota – przewodnika i przewodników miejscowych
  • ubezpieczenie NNW
  • VAT
Cena nie zawiera
  • Bilet do Muzeum w Kozłówce
  • Lublin - Kaplica św. Trojcy - zwiedzanie indywidualne

Data

24 Lip 2021

Koszt

125 PLN

Cena dla seniora

115 PLN

Kraje

Polska

Zapisz sięPolecane wycieczki