Kaliningrad – Królewiec

TERMIN: 07.12-08.12.2019

DZIEŃ I WARSZAWA – KALININGRAD:
Godz. 6.15 – spotkanie uczestników przed Muzeum Techniki PKiN; odjazd na trasę godz. 6.30. Przejście graniczne polsko-rosyjskie; odprawa paszportowo-celna. Przyjazd do KALININGRADU, spotkanie z przewodnikiem miejscowym: przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie znajdują się: Brama Frydlandzka, Królewska, Rozgarteńska, liczne obiekty fortyfikacji. Zwiedzanie miasta, m.in.: katedry św. Wojciecha na Knipawie z muzeum i mauzoleum Immanuela Kanta; Muzeum Bursztynu w Baszcie Dohna; spojrzenie na place,  skwery i pomniki, m. in: Dom Sowietów, Cerkiew Chrystusa Zbawiciela i jedyne ocalałe z wojny willowe osiedle – Amalienau. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer nad Pregołą.

DZIEŃ II KALININGRAD – LIDZBARK WARMIŃSKI – WARSZAWA:
Po śniadaniu w hotelu wykwaterowanie i wyjazd na trasę; KALININGRAD – Zwiedzanie Muzeum Światowego Oceanu: łódź podwodna oraz słynny statek badawczy Witiaź, statek do badań kosmosu. „Kosmonauta Wiktor Pacajew” jest to jednostka należąca do Państwowej instytucji „Roskosmos” wyposażona w wielkie anteny satelitarne. Muzeum to także piękne  akwarium z setkami egzotycznych ryb i innych morskich stworzeń oraz ekspozycja pokazująca historię radzieckich, a później rosyjskich badań oceanicznych, rybołówstwa i wszystkiego co związane z morzem. Dalsze zwiedzanie miasta: Urząd Miejski, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, skwer i pomnik Schillera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej. Odrobina czasu wolnego.Wyjazd na przejście graniczne Bagrationowsk/Bezledy; odprawa celno-paszportowa. LIDZBARK WARMIŃSKI – zwiedzanie Zamku Biskupów Warmińskich wraz z przedzamczem, bastionem i basztą. Obiad. Spacer po mieście. Planowany powrót do Warszawy ok. godz. 21.00.

CENA: 460 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd busem lub autokarem dostosowanym do wielkości grupy, 1 nocleg w hotelu  pokoje- 2-osobowe z łazienką; posiłki: obiadokolacja pierwszego dnia oraz śniadanie i obiad dnia drugiego; obsługę pilota na całej trasie; opłaty miejscowe, ubezpieczenie NNW/KL z sumą gwarancyjną 20 tys. EUR/osoba; e-voucher; podatek VAT.
CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi przewodnika w Kaliningradzie – 15 EUR/os.; biletów wstępu do Muzeum Warmińskiego: N-14, U-10; dopłata za pokój 1-osobowy 85 PLN

Data

07 Gru 2019 - 08 Gru 2019

Koszt

460 PLN

Kraje

Rosja

Zapisz się

Polecane wycieczki