Grodno bez wizy

GRODNO – DRUSKIENIKI

TERMINY: 19.10 – 20.10.2019

DZIEŃ I: WARSZAWA – GRODNO
Godz. 6.00 spotkanie na parkingu przed Muzeum Techniki PKiN; odjazd na trasę godz. 6.15.
Przejście graniczne: Kuźnica Białostocka – Bruzgi. Odprawa graniczna.
GRODNO – spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz zwiedzanie m.in.: Stary i Nowy Zamek, kościół farny pw. św. Franciszka Ksawerego, cmentarz katolicki z grobami: Elizy Orzeszkowej i żołnierzy walczących o Grodno w latach 1919-1920 i 1939, cerkiew prawosławna św.św. Borysa i Gleba na Kołoży pięknie położona nad Niemnem. Obiadokolacja w centrum. Czas wolny. Przejazd do hotelu; zakwaterowanie; nocleg.

DZIEŃ II: GRODNO – DRUSKIENIKI – WARSZAWA
Po śniadaniu wyjazd do Druskienik i następnie do Warszawy. Przejście graniczne białorusko – litewskie: Priwałka – Raigardas. Odprawa graniczna.

DRUSKIENIKI – od 1794 miejscowość uzdrowiskowa; spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz spacer  z pokazaniem pięknego parku uzdrowiskowego z historycznymi i nowymi sanatoriami, miejsc związanych z Mikołajem Konstantym Ciurlonisem i Józefem Piłsudskim; odpoczynek.

UWAGA:  Dla chętnych – rejs statkiem do Druskiennik (ok. 1 godz.) lub 2-godzinny pobyt w aquaparku – oddzielnie płatne

LISZKÓW – Grodzisko i wzgórze zamkowe nad brzegiem Niemna; przed wiekami odprawiano tu obrzędy pogańskie, palono święty ogień i składano ogień Perkunowi. Barokowy kościół św. Trójcy i klasztor Dominikanów. Przy kościele znajduje się kapliczka słupowa św. Agaty z połowy XIX w.
SEJNY – spojrzenie na bazylikę; obiadokolacja

Przewidywany przyjazd do Warszawy ok. godz. 21.30 – 22.00

CENA: 405PLN

CENA ZAWIERA: przejazd busem lub autokarem; 1 nocleg w hotelu – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami; posiłki wg programu, obsługę pilota na całej trasie; przepustki graniczne na wjazd bezwizowy; ubezpieczenie NNW/KL z sumą gwarancyjna 10 tys. EUR.; VAT.

CENA NIE ZAWIERA: usługi przewodników miejscowych w Grodnie i Druskienikach,  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  – 15 EUR; rejs statkiem po Niemnie – 8-10 EUR; 2-godzinny pobyt w aquaparku – 13 EUR

WAŻNE – granicę przekraczamy na podstawie paszportu ważnego min. 90 dni od daty imprezy.
Najpóźniej 5 dni roboczych przed wycieczką należy doręczyć paszport  lub  dosłać do biura kserokopię strony ze zdjęciem w paszporcie.

Data

19 Paź 2019 - 20 Paź 2019

Koszt

405PLN

Kraje

Białoruś

Zapisz się

Polecane wycieczki