Czeskie perełki

Najbardziej popularnym miastem Czech jest ich stolica – Praga. Często nazywana jest „miastem stu wież” i „złota”. Pilzno jest stolicą Zachodniech Czech i jednym z wielu miast czeskiego browarnictwa, a także jest w pierwszej piątce największych i najważniejszych miast w Czechach. Pilzno – to stare miasto z ciekawą architekturą i zabytkami. Ale jest to także duże przemysłowe, ekonomiczne i edukacyjne centrum. Jest to jedno z najbogatszych miast w Czechach. Tutaj były glowne firmy: Skoda i zakład produkcji piwa Pilsner.

PRAGA – PILZNO 

TERMINY:  19.09 – 22.09.2019

DZIEŃ I: WARSZAWA – KŁODZKO – PRAGA
Godz. 6.15 – spotkanie uczestników – parkin przed Muzeum Techniki (PKiN) w Warszawie; Godz. 6.30 – odjazd na trasę Warszawa – Kudowa – Kutna Hora – Praga. Po drodze zwiedzanie miejscowości:
KŁODZKO – bastionowa twierdza na miejscu wcześniejszego zamku z 1577, późnogotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, rozpoczęty przez joannitów w 1344 r., ukończony w początku XVI w.; gotycki most na Młynówce z lat ok. 1280-1390 z barokowymi figurami, stylistycznie powiązany z mostem Karola w Pradze.
Przyjazd do Pragi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.  Wieczorny spacer.

DZIEŃ II: PRAGA
PRAGA – Śniadanie w godz. 7.00 – 8.30
Godz. 9.00 – spotkanie z przewodnikiem miejscowym, zwiedzanie miasta: m.in. Hradczany – Praskie Loretto, Zamek Praski z Salą Władysławowską, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Ogrody Królewskie, most Karola, Mała Strana, Rynek z Ratuszem, Trakt Królewski, Brama Prochowa, Plac Wacława. Odrobina czasu wolnego. Obiadokolacja w hotelu. Wieczorna Praga… Dla chętnych rejs statkiem po Wełtawie.
Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ III: PRAGA –  PILZNO  – PRAGA
PRAGA – Po śniadaniu  wyjazd do Pilzna oraz zwiedzanie:
PILZNO – Znane jest przede wszystkim z piwa Pilsner Urquell i zakładów Škoda Transportation. Początki dzisiejszego miasta to 1295, kiedy to Wacław II założył osadę, który  nadał 260 mieszczanom przywilej warzenia piwa; na początku wieku XVII było w mieście 26 browarów. Zwiedzanie  browaru  z małą degustacją.  Spacer po największym placu w Czechach z renesansowym ratuszem z 1558 roku i gotyckim kościołem  św. Bartłomieja, który  góruje nad okolicznymi budynkami.
Powrót do PRAGI  – c.d. zwiedzania  – dzielnica  żydowska  – Josefov. W ciągu ośmiu wieków jej historii zamieszkiwała ją jedna z największych europejskich społeczności żydowskich. Swój obecny wygląd zawdzięcza przede wszystkim wielkim falom przebudowy i wyburzeń, jakie przetoczyły się przez nią w XIX i XX wieku. Cenne zabytki przetrwały wojenną zawieruchę tylko dlatego, że Hitler podjął decyzję o utworzeniu w Pradze Muzeum Wymarłej Rasy. Zobaczymy: miejsce urodzin Franza Kafki; Synagogę Wysoka; Ratusz Żydowski z zegarem odmierzającym czas w przeciwną stronę, Stary Cmentarz Żydowski czynny od XV do XVIII wieku, najstarszy ocalały cmentarz żydowski w Europie.
Obiadokolacja. Przyjazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ IV: PRAGA – HRADEC KRALOVE – WARSZAWA
PRAGA – Śniadanie w godz. 7.00 – 8.30 – szwedzki stół;
Po śniadaniu wyjazd oraz zwiedzanie na trasie:  HRADEC KRALOVE – W 995 roku Hradec został rezydencją księcia,
a za czasów panowania Władysława II Jagiellończyka doszło wzmocnienia ekonomicznego i kulturalnego miasta. Zobaczymy gotycka ceglaną Katedrę św. Ducha, kaplicę św. Klemensa z Białą Wieżą; rynek z ratuszem i wieloma zabytkowymi kamienicami.   Obiad w Polsce. Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 21.00 – 21.30

CENA: 1010PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem z obsługą 2 kierowców; opłaty drogowe i parkingowe; zakwaterowanie w hotelu, 3 noclegi w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami; 3 śniadania i 3 obiadokolacje w hotelu w formie bufetu;  ubezpieczenie NNW/KL z sumą gwarancyjną 10 tys. EUR;  obsługa pilota na całej trasie; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i przewodników miejscowych – 35 EUR; rejsu statkiem po Wełtawie – 6 EUR

Data

19 Wrz 2019 - 22 Wrz 2019

Koszt

1010PLN

Kraje

Czechy

Zapisz się

Polecane wycieczki