„Carmen” w Operze Lwowskiej

TERMIN: 28.06 – 30.06.2019

DZIEŃ I: WARSZAWA – LWÓW
WARSZAWA
– spotkanie uczestników o godz. 6.15 na  Placu Bankowym w Warszawie; godz.6.30  odjazd na granicę polsko- ukraińską  Hrebenne / Rawa Ruska  (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu). Przyjazd do LWOWA.  Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt Lwowskich. Obiadokolacja w restauracji na terenie Starówki. Krótki spacer po Starówce Lwowskiej.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ II: LWÓW
LWÓW – po śniadaniu w hotelu – spotkanie z przewodnikiem miejscowym: objazd miasta
z pokazaniem m.in. kościoła św. Elżbiety, zabytkowego Dworca Głównego i Soboru św. Jura. Zwiedzanie kompleksu Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO m.in. obiekty: Katedra, Kaplica Boimów, Rynek Starego Miasta z Ratuszem otoczonym fontannami i zabytkowymi kamienicami mieszczańskimi, muzeum–apteka, Cerkiew Wołoska, Katedra Ormiańska, Kościół Dominikanów. W trakcie zwiedzania spotkanie z Nikiforem.
Godz. 16.00 – obiadokolacja w hotelu. Godz. 17.30 – zwiedzanie budynku Opery Lwowskiej. Godz. 18.00-21.30 – spektakl «CARMEN».  Opera w  4 aktach w języku oryginału.
Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ III: LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA
LWÓW
– po śniadaniu – chwila  czasu wolnego w centrum.  Wyjazd do Polski przez: ŻÓŁKIEW – miasto założone przez Stanisława Żółkiewskiego – bliźniacze miasto Zamościa: zwiedzanie, m.in. cerkiew św. Trójcy – wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2013r. (wpis polsko-ukraiński dot. 16 obiektów – po 8 z każdego kraju);  rynek, kościół pw. św. Wawrzyńca, spojrzenie na cerkiew bazylianów, synagogę.

Przewidywany powrót  do WARSZAWY w godzinach wieczornych (ok. 21.00-21.30)

CENA: 600PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem na całej trasie; zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-3-osobowe z łazienkami); wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania; opieka pilota na całej trasie; ubezpieczenie KL/NW z sumą gwarancyjną 10 tys. EUR/os.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletu do Opery i przewodnika lokalnego – 25 EUR.

Data

28 Cze 2019 - 30 Cze 2019

Koszt

600PLN

Kraje

Ukraina

Zapisz się

Polecane wycieczki