<
>

Boże Ciało w łowickiej oprawie

Złaków Kościelny – miejscowość istnieje co najmniej od XIV wieku. W maju 1359 wymieniona została po łacinie jako Slakow binum w potwierdzeniu posiadłości arcybiskupstwa gnieźnieńskiego przez Ziemowita księcia mazowieckiego. W XV wieku wymieniony jako Zlakow Major, czyli po polsku Złaków Duży. Ziemie, na których leży wieś w XIV w. (przed 1334) wchodziły w skład utworzonej wówczas parafii Wszystkich Świętych. To wieś, w której silne są tradycje ludowe. Procesja Bożego Ciała jest również kolorowa. W uroczystościach uczestniczą osoby ubrane w stroje łowickie, zarówno dorośli, jak i młodsi.

Dzień I :

Spotkanie uczestników o godz. 08:15 parking na Pl. Bankowym róg Elektoralnej, wyjazd w trasę o godz. 08:30


Złaków Kościelny – udział w procesji Bożego Ciała, cechą wyróżniającą tę procesję spośród innych jest to, że trasa jej przemarszu jest usłana tatarakiem i trzcinami, które rosną na łąkach nieopodal kościoła. Parafianie mówią, że kiedy depcze się po tataraku, unosi się z niego przyjemny, charakterystyczny zapach.


Po procesji wyjazd w dalszą drogę.


Spycimierz – możliwość zrobienia zdjęć charakterystycznych dywanów kwiatowych usypywanych każdego roku przez mieszkańców z żywych kwiatów oraz zrobienia zakupów na licznych straganach regionalnych


Godz. 17:30 wyjazd w drogę powrotną do Warszawy.

Cena zawiera
 • przejazd autokarem na całej trasie;
 • usługi pilotarskie na całej trasie;
 • opłaty parkingowe;
 • ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera

  Data

  03 Cze 2021

  Koszt

  140 PLN

  Cena dla seniora

  130 PLN

  Kraje

  Polska

  Zapisz się  Polecane wycieczki