Andrzejki u Dziadka Mroza na Białorusi bez wizy

BRZEŚĆ – SKOKI – KAMIENIUKI – WOŁCZYN
TERMIN: 30.11. – 01.12.2019

DZIEŃ I: Godz. 6.20 – spotkanie uczestników na pl. Bankowym w Warszawie; odjazd na trasę godz. 6.30. Przejście graniczne Terespol – Brześć. Odprawa polsko-białoruska.. Zwiedzanie:
BRZEŚĆ – przejazd przez miasto z pokazaniem m.in. siedziby Urzędu Wojewódzkiego wybudowanego w okresie międzywojennym, budynku gimnazjum – które ukończyła Krystyna Krahelska; zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej oraz Muzeum Odzyskanych Wartości.
SKOKI – zespół pałacowy w d. majątku Niemcewiczów zbudowany w latach 70-tych XVIII wieku,
(w starym dworze urodził się Julian Ursyn Niemcewicz) – obecnie Muzeum Juliana Ursyna Niemcewicza i jego rodziny. Przejazd do Puszczy Białowieskiej.
KAMIENIUKI – Andrzejkowa kolacja w restauracj; w programie: konkursy, loteria, wróżby. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ II: Sniadanie w hotelu. Po sniadaniu wycieczka objazdowa po Puszczy Białowieskiej: Polana Gościnna – jezioro Lazkie – Dąb «Patriarcha» (jeden z największych dębów Puszczy Białowieskiej) – sosna «Olbrzymia»,  droga «Carski Trakt» (po trasie mijamy kilka mostków oznakowanych herbami carów rosyjskich), zwiedzanie ekspozycji etnograficznej wraz z degustacją białoruskiego samogonu. Wizyta w siedzibie białoruskiego Dziadka Mroza i Śnieżynki; (w skarbcu, w drewnianym kufrze i na ścianach znajdziemy listy i rysunki od dzieci z całego świata, w tym także z Polski, które proszą Dziadka Mroza o ….).    Poczęstunek białoruskimi blinami .

WOŁCZYN – kościół katolicki p.w. Świętej Trójcy wybudowany z fundacji Stanisława Poniatowskiego – ojca ostatniego króla Polski,  z kryptą, w której złożono trumnę ze szczątkami króla Stanisława Augusta.

Przejście graniczne Pieszczatka – Połowce.  Planowany powrót do Warszawy ok godz20.00

CENA:450 PLN; ANDRZEJE ORAZ SENIORZY : 405 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd busem lub autokarem; 1 nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienkami; wyżywienie – śniadanie i obiadokolacja w hotelu + posiłek z białoruskim akcentem w Puszczy Białowieskiej; obsługę pilota – przewodnika na całej trasie; przepustkę do strefy bezwizowej; ubezpieczenie NNW/KL z sumą gwarancyjną 10 tys. EUR/os

CENA NIE ZAWIERA: usługi przewodników miejscowych i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 15-20 EUR/os; dopłata za zakwaterowanie w pokoju 1-osobowem: 40 zł.

Data

30 Lis 2019 - 01 Gru 2019

Koszt

405 PLN

Kraje

Białoruś

Zapisz się

Polecane wycieczki